Історія та мистецтво: у Запоріжжі стартував унікальний проєкт – ювілейний 15-й мистецький пленер «Хортиця крізь віки»

Хортиця – справжня перлина України, її красою не втомлюються милуватися митці зі всього світу. Аби зібрати їх усіх в одному місці, у самому серці козацької землі, у Запоріжжі, вже вп’ятнадцяте, стартував мистецький пленер «Хортиця крізь віки».

Щороку до заповідної території Хортиці приїжджають художники, фотографи, керамісти та інші майстри не лише з України, а і зі всього світу. Разом вони подорожують історичними місцями Запоріжжя, пишуть нові роботи та діляться враженнями. За цей час для усіх охочих проводять багато цікавих майстер-класів. За час проведення заходу в пленері взяли участь митці з 10 країн світу: Польщі, Словаччини, Литви, Латвії, Білорусі, Бельгії, Швеції, Кореї, Тунісу, Росії.

Цього року пленер проводиться як Всеукраїнський через обставини, пов’язані з пандемією. В 2020 році в пленері «Хортиця крізь віки-2020» візьмуть участь митці з Києва, Львова, Харкова, Тульчина, Запоріжжя. Крім живописців та графіків в пленері беруть участь фотохудожники та керамісти, митця декоративно-прикладного мистецтва. Заходи в рамках пленеру проходитимуть з 20 вересня до 2 жовтня на різних локаціях.

Захід реалізується Запорізькою організацією Національної спілки художників України та благодійним фондом "Соціальні ініціативи бізнесу". Генеральний спонсор: HD-GROUP. Спонсори: Ресторан Мануфактура Розенталь, готель "Панська хата".