«Хортиця крізь віки» - від сьогодні до вічності

«Хортиця крізь віки» - від сьогодні до вічності

Хортиця – вічна перлина Запорізького краю, і її красу можна описувати вічно. Як словами, так і пензлями.

Саме тому у Запоріжжі відбувається захід, рівних якому немає – Міжнародний мистецький пленер «Хортиця крізь віки», цьогоріч - ювілейний - 15-й. 

На заповідній території збираються митці з усього світу, аби побачити, насолодитись та написати дивовижні красоти острова. Благодійний фонд «Соціальні ініціативи бізнесу» долучився до проєкту у якості організаційного партнера разом із Запорізькою організацією Національної спілки художників України.

Під час пленеру художники мандрують найцікавішими місцями Запорізького краю, наприклад, навідуються до «Кам’яних могил» поблизу Мелітополя або «Запорізької Січі» - унікального архітектурно-мистецького комплексу, аби дізнатись про козацький побут та традиції. Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. 

Цього року пандемія внесла свої корективи у звичну програму пленеру. Зазвичай до Запоріжжя навідуються митці не лише з інших міст України, а й з Бельгії, Швеції чи Кореї. Проте, у 2020-му написати Хортицю змогли лише художники з України. Серед них – як професіонали, так і майстри-початківці, активна молодь та навіть діти. Найменші відвідали унікальні майстер-класи, а ще послухали цікаві історичні лекції. 

Зазначимо, до створення унікальних робіт майбутнього культурного спадку Запоріжжя долучились не лише художники, а й керамісти, фотографи та майстри декоративно-прикладного мистецтва.

Щорічні результати таких творчих зустрічей надихають та дозволяють поглянути на свій край по-новому. Очами гостей, які до нас приїздять, їх пензлями та творчими роботами. 

Каталог з пленеру «Хортиця крізь віки» вийде до друку, аби всі охочі змогли побачити результати плідної праці цілого об’єднання митців та активних ідейних людей.

Проєкт був реалізований за підтримки HD-Group, ресторану «Мануфактура Розенталь» та «Панська хата», за особистої участі Бориса Шестопалова та Юрія Ружина