«Озеленення планети – 2021» - проєкт, якому немає рівних

«Озеленення планети – 2021» - проєкт, якому немає рівних

«Озеленення планети – 2021» – масштабний проєкт, покликаний об’єднати жителів планети заради спільного, більш «зеленого» майбутнього.

Мета проєкту:

  • розвинути екосвідомість людей, сформувати активну групу однодумців, яка не обмежується одним містом чи країною;
  • озеленити території міст - від парків до алей;
  • створити нову сторінку «зеленого» успіху українців, зосередити увагу громадськості та ЗМІ навколо природоохоронної тематики, згуртувати суспільство - бізнес, владу та активних однодумців;
  • укоренити любов до природи у серцях українців та жителів всієї планети.

Більше того, подібні проєкти значно підвищують туристичний імідж країни - про нас пишуть, до нас їдуть у гості, нас «читають» та чекають нових цікавих ініціатив.

«Озеленення планети» показує приклад країнам-сусідам, та навіть тим, хто живе на іншій півкулі. Відгуки та соцмережі показують, що про нас знають навіть у Америці!

Ініціатором «Озеленення» стала саме Україна, а сама ідея швидко знайшла підтримку у різних куточках країни та світу. Благодійний фонд «Соціальні ініціативи бізнесу» на чолі зі Світланою Ванюхіною зіграв одну з ключових ролей, допомагаючи з організацією, висадкою саджанців, пошуком волонтерів та вибором локацій. Фонд «Соціальні ініціативи бізнесу» у 2020-му році  висадив 3500 дерев, висотою більше 2-х метрів, що означає майже стовідсотковий шанс їх вкорінення.

З чого все почалось?

У 2020-му році українці приєднались до флеш-мобу «Мільйон дерев за добу» у рамках «Озеленення України», та висадили більше мільйона нових дерев на території всієї країни.

Усі яскраві моменти збереглись на фотокартках, у численних публікаціях та сюжетах ЗМІ. Свідомість запоріжців почала змінюватись - дерева захотілось оберігати, аби зберегти для наступних поколінь, шанобливо ставитись до зелених насаджень на інших територіях. Одна з початкових цілей почала втілюватись у життя.

Запоріжцям вдалось висадити 82 600 дерев за участі соціально-відповідального бізнесу, лісництв, громадських організацій та волонтерів.

Цього року «Озеленення України» перетворилось на «Озеленення планети». До проєкту долучились 100 країн, які одночасно висадять десятки тисяч дерев. Це дозволить консолідувати зусилля усіх тих, кому не байдуже майбутнє рідного краю, країни та світу.

Під час підготовки до реалізації «Соціальні ініціативи бізнесу» контактують з однодумцями з різних точок світу. Наприклад, у Китаї до дня висадження дерев людям виділяють цілий вихідний. А в Австрії до акції приєднуються навіть чотирилапі друзі – на озеленення приводять собак, котів та навіть ховрашків.

Задля дотримання карантинних норм, більшість країн тримають зв’язок в онлайні, змагаючись у креативності та кількості висаджених дерев. Звісно ж, переможених у проєкті немає. Кожен учасник - переможець !

Кожне дерево стане частиною історії, та на цілий рік зможе забезпечити киснем родину з чотирьох осіб.

Результати 2021 року:

За добу 10 квітня 2021 року люди всього світу висадили 5,5 мільйонів дерев, 4,1 мільйона з них - в Україні. Кількість країн, які взяли участь в «Озелененні» перевищила плани і перевищила відмітку у 100. Загалом, 10-го квітня саджанці висадили у 110 країнах світу 2 мільйони 145 тисяч учасників. В Україні - 559 тисяч людей. Разом з усією планетою вдалось посадити 184 різних видів рослин.

У Запорізькій області висаджено 27 800 дерев. 25 800 з них - лісниками, які садили сіянці (маленькі хвойні деревця), 2 тисячі великих дерев були висаджені волонтерами: липи, верби, горіх, каштан, туї, граби, з них 866 великих дерев заввишки 2.5 м.

Активні ОТГ доєднались до організованих висаджень та внесли свій внесок в український рекорд. Більше того, індивідуально в області висадили десятки фруктових дерев та кущів - від яблунь до лаванди. Долучились Мелітополь, Бердянськ, Широківська, Чернігівська, Кушугумська, Долинська та Комиш-Зорянська громади.

Висловлюємо вдячність всім партнерам та волонтерам проєкту:

Запорізька міська рада, ПРаТ «Запоріжсталь», «Запоріжжя. Платформа спільних дій», «Noosphere / Ноосфера», «Епіцентр», «Родняна», ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», Телеканал «TV5», Зелений центр Метінвест Запоріжжя, «Академия IMT», Спілка Вірмен Запорізької області, Хортицька національна академія, Широківська об'єднана територіальна громада, «Суспільне» Запоріжжя, Запорізька обласна рада , ТМ «Хлібодар», БО «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя», БО БФ «Карітас Запоріжжя», «Міський центр допомоги», ГО «Здорові Діти-Здорова Нація», Чернігівська громада Запорізької області, Кушугумська ОТГ,  ДЮСШ«Спас-Вихор», Державне підприємство «Мелітопольське лісове господарство», БО БФ «Все можливо».

Організатором проєкту «Озеленення планети 2021» виступає український Благодійний фонд «Озеленення України», засновниками якого є Сергій Гайдайчук – президент найбільшого ділового клубу, який об’єднує лідерів українського бізнесу «CEO Club Ukraine» та Ганна Крисюк – президент міжнародного жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club». За підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України та Державного агентства лісових ресурсів України. 

В Запорізькій області співорганізаторами виступають HD-group та БО БФ «Соціальні ініціативи бізнесу» за координації  Бориса Шестопалова.

Нагадаємо, це не перший «зелений» проєкт благодійного фонду «Соціальні ініціативи бізнесу».

Більше про гарденотерапію та розробку ландшафтів для ОСББ разом із Хортицькою навчально-реабілітаційною академією.