«Озеленення планети - 2021» у Запоріжжі, Україні та світі: результати екоініціативи

З гордістю повідомляємо, що незважаючи на всі обставини та пандемію, екоініціатива «Озеленення планети-2021» відбулась! Відбулась не лише у Запоріжжі та області, а й в усьому світі.

Україні є чим пишатись, адже всього за добу люди всього світу висадили 5, 5 мільйонів дерев, 4,1 мільйона з них - в Україні. Кількість країн, які взяли участь в «Озелененні» перевищила плани і перевищила відмітку у 100. Загалом, 10-го квітня саджанці висадили у 110 країнах світу 2 мільйони 145 тисяч учасників. В Україні - 559 тисяч людей. Разом з усією планетою вдалось посадити 184 різних видів рослин.

Благодійний фонд «Соціальні ініціативи бізнесу», який став співорганізатором даної ініціативи та її координатор у Запорізькій області Борис Шестопалов зробили усе можливе, аби кожен охочий зміг висадити дерево. Як організовано, так і індивідуально.

Були проведені масштабні інформаційні кампанії, до організації долучились волонтери, а через соцмережі ми могли тримати зв’язок із найвіддаленішими куточками планети, аби перейняти досвід та поділитися своїми «секретами».

Звісно, усе це в умовах пандемії, яка диктовала свої правила. Антисептик, маска та рукавички вже стали звичними «супутниками» усіх подібних заходів.

В організованих зонах висадки людей поділили на невеликі групи, які, зберігаючи дистанцію, висадили молоді деревця. В залежності від виду, обирались локації та необхідний грунт.

А тепер трохи статистики у Запоріжжі та області.

Всього 10-го квітня було висаджено 27 800 дерев. 25 800 з них - лісниками, які садили сіянці (маленькі хвойні деревця).

По області - 2 тисячі: липи, верби, горіх, каштан, туї, граби. Активні ОТГ доєднались до організованих висаджень та внесли свій внесок в український рекорд. Більше того, індивідуально в області висадили десятки фруктових дерев та кущів - від яблунь до лаванди.

Долучились Мелітополь, Бердянськ, Широківська, Чернігівська, Кушугумська, Долинська та Комиш-Зорянська громади.

Що ж до Запоріжжя, то кількість нових дерев становить 866, серед них - клен гостролистий, липа звичайна, таксодіуми. Їх висота становить більше 2,5 метрів, що означає майже стовідсотковий шанс «на життя» рослини.

Екоініціатива була б неможливою без наших партнерів, яким ми висловлюємо вдячність:

Запорізька міська рада, ПРаТ «Запоріжсталь», «Запоріжжя. Платформа спільних дій», «Noosphere / Ноосфера», «Епіцентр», «Родняна», ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», Телеканал «TV5», Зелений центр Метінвест Запоріжжя, «Академия IMT», Спілка Вірмен Запорізької області, Хортицька національна академія, Широківська об'єднана територіальна громада, «Суспільне» Запоріжжя, Запорізька обласна рада , ТМ «Хлібодар», БО «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя», БО БФ «Карітас Запоріжжя», «Міський центр допомоги», ГО «Здорові Діти-Здорова Нація», Чернігівська громада Запорізької області, Кушугумська ОТГ,  ДЮСШ «Спас-Вихор», Державне підприємство «Мелітопольське лісове господарство», БО БФ «Все можливо».

Організатором «Озеленення планети» є український Благодійний фонд «Озеленення України», засновниками якого є Сергій Гайдайчук – президент найбільшого ділового клубу, який об’єднує лідерів українського бізнесу «CEO Club Ukraine» та Ганна Крисюк – президент міжнародного жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club». За підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства закордонних справ України та Державного агентства лісових ресурсів України. 

В Запорізькій області співорганізаторами виступають HD-group та БО БФ «Соціальні ініціативи бізнесу» за координації  Бориса Шестопалова.