Порятунок екології – запорука розвитку і процвітання Запорізького краю

Кожен житель Запоріжжя знає та розуміє, наскільки важливою в житті міста й регіону є екологічна проблема. Поганий стан екології – прямий шлях до економічного занепаду, соціальної депресії, культурного колапсу. Це все можна спостерігати якраз на прикладі Запоріжжя, адже останніми роками відтік «розумних кадрів» в інші міста та за кордон, і, як наслідок, гальмування розвитку в усіх сферах життєдіяльності місцевого соціуму напряму пов’язані з екологічною кризою, заручником якої став Запорізький край.

Ця тема стала домінантною під час виступів і презентацій учасників V Спеціалізованого Міжнародного Еко-форуму, що тривав у Запоріжжі 14 – 16 вересня цього року.

Зокрема, прямий зв’язок між станом екології та інвестиційною привабливістю краю довела у своїй доповіді директорка Благодійного Фонду «Соціальні ініціативи бізнесу» Світлана Ванюхіна. За її словами, теперішнє і майбутнє економічне процвітання Запоріжжя неможливі без активної участі молоді, яка тільки шукає власний життєвий шлях. Саме нинішні студенти, молоді підприємці, громадські і культурні діячі та активісти вже за декілька років мають формувати обличчя та загальний імідж успішного Запоріжжя, в яке прагнутимуть вкладати кошти великі українські та іноземні компанії, де хотітиметься розпочинати нові проекти та вести бізнес, щасливо жити та весело відпочивати. Але зараз молодь, здебільшого, воліє якнайшвидше полишити рідне місто у пошуках кращої долі та вдалої самореалізації, і ця проблема не в останню чергу спровокована невтішною екологічною ситуацією.

Натомість БФ «Соціальні ініціативи бізнесу» постійно впроваджує та якісно реалізує численні екологічні проекти, покликані не лише вирівняти цей негативний баланс, а й закласти підвалини для подальшого швидкого виходу з кризи. Так, Фонд бере участь у Всеукраїнському проекті «Озеленення України», в рамках якого в області вже висадили 82 тисячі 600 дерев, що потрапило до Книги рекордів України. У цьому процесі було задіяно більше 2 тисяч волонтерів, 50 громадських організацій та представників великого бізнесу. Також завдяки роботі Фонду місцева громада приєдналася до Всесвітнього проекту «Озеленення планети» (на території області висаджено 27800 дерев). Спеціалісти Фонду популяризують такий прогресивний напрямок як гарденотерапія для інклюзивних закладів освіти, допомагають у розробці проектів індивідуального ландшафтного дизайну для ОСББ. Цьогоріч головним напрямком екологічної діяльності Фонду став проєкт з відновлення лісових масивів - «Ліси громади», до якого же приєдналося 7 ТГ області. У жовтні на їхній території планується висадити 40 тисяч сіянців сосни кримської, що має забезпечити відновлення екосистеми та зберегти лісові насадження у регіоні.

Успішне функціонування громади та й держави в цілому безпосередньо залежить від здоров’я людей. А це, своєю чергою, неможливе без дотримання харчової безпеки. На цьому наголосив під час своєї презентації співзасновник Групи компаній «HD Group», віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів Борис Шестопалов.

Основа виживання компаній агріфуд-сектору – це енергоефективність. Держави, які впевнено розвиваються та дбають про здоров’я своєї нації, побудували енергоефективну економіку, а вона без глобальної підтримки держави неможлива. Майбутнє – за розвитком інфраструктурних проектів, від утеплення підприємств харчової промисловості, до заміни устаткування на енергоефективне, роботи з відходами тощо. Тому не дивно, що вже невдовзі на дахах багатьох українських підприємств ви побачите сонячні станції, бо ціна сонячної генерації вже відповідає цінам електроенергії від наших обленерго. Харчова безпека - це інвестиції в технології збереження продуктів, виробництва упаковки. Врешті решт, це складові загальної екологічної безпеки. Приміром, наша група компаній прийняла рішення цього року приєднатися до глобальної угоди ООН зі стійкого розвитку, що стосується і виробництва, і роботи з персоналом, і роботи з поставниками. Ми вже застосовуємо найбільш сучасні, передові технології і вбачаємо в цьому запоруку економічного зростання нашого суспільства і держави

Екологічний аспект є пріоритетним у роботі Групи компаній HD-group і ТМ «Хлібодар», головним принципом діяльності якої є «Розвивати себе за допомогою розвитку інших». Саме це, за словами Бориса Шестопалова, є інструментом для створення добробуту жителів Запорізького краю.