У Запоріжжі презентували проєкт «Озеленення планети – 2021»

Масштабний проєкт презентували 10-го березня 2021-го року у стінах хабу «Платформи спільних дій».

Так, цього року організатори та учасники намагатимуться побити минулорічний рекорд з кількості висаджених дерев, а це більше 82 600 саджанців.

За словами координатора проєкту «Озеленення планети - 2021» у Запорізькій області Бориса Шестопалова, це не просто акція, це дійсно масштабний проєкт, покликаний об'єднати однодумців та увесь світ заради однієї мети - відновити екосистему планети, та залишити по собі достойний спадок.

Як каже співорганізаторка проєкту та директорка благодійного фонду «Соціальні ініціативи бізнесу» Світлана Ванюхіна, долучитись до масових або індивідуальних висадок можуть усі охочі – представники ГО, бізнесу, юридичні чи фізичні особи.

Аби запоріжцям було легше згуртуватись навколо такої «зеленої» справи, у місті виділили три основні локації для озеленення – парк Вознесенівський, що біля каскаду фонтанів «Райдуга», парк Перемоги та парк «Дубовий Гай».

Минулого року ми висадили мільйон дерев по всій Україні. Цього року проєкт вже набув всесвітнього масштабу, до нас долучається ще 100 країн світу. Формат проєкту у Запоріжжі цього року дещо зміниться. Ми не будемо робити по декілька локацій в кожному районі, а оберемо великі локації в місті, до яких буде легко дістатися. Також будуть локації для організацій, які хочуть висадити дерева своїми трудовими колективами. Основні локації — Парк Перемоги, каскад фонтанів «Веселка» та парк «Дубовий Гай». Також будуть дві локації у лісництві.

До діалогу приєднались учасники проєкту з інших країн, цього разу – з Австрії та Китаю. Включення з міст представників відбулось на великому екрані. Закордонний досвід активістів надихає, адже у Китаї, наприклад, є свято - вихідний, присвячений висадці дерев.

Після офіційної частини учасники підписали меморандум про співпрацю та взаєморозуміння, зокрема Всеукраїнська федерація "СПАС", ГО "Екосенс", запорізькі підприємства групи «Метінвест», БФ "Друге життя", ГО РЦ "Крок за кроком", ГО "Здорові діти - здорова нація" , ГО "Запорізька зоозахисна ліга", громадський союз «Зелений центр Метінвест» та ГО "Запоріжжя. Платформа спільних дій".

Варто додати, що проєкт стартує одночасно 10-го квітня в Україні та 100 країнах світу.

Для того, щоб долучитися у Запорізькій області - треба заповнити анкету за посиланням.

Ініціаторами проєкту «Озеленення планети 2021» є БФ «Озеленення України» за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України та Міністерства закордонних справ України.

В Запорізькій області координатором проєкту виступає Борис Шестопалов, співорганізатори – HD-group та благодійний фонд «Соціальні ініціативи бізнесу».