У Запоріжжі стартувала еко-ініціатива “Озеленення планети-2021”: як все відбувалося

Запоріжжя та область стали частиною глобальної еко-ініціативи “Озеленення планети - 2021”. Така подія у регіоні відбулась вже вдруге, проте масштаб озеленення значно виріс.

Цього року до висаджень долучились 100 країн світу, які одночасно “озброїлись” лопатами та молодими деревами. Запорізький край не став виключенням. Лише в перший день ініціативи долучились 500 учасників та волонтерів, більше 20 представників малого, великого та середнього бізнесу, а також громадські організації у якості партнерів.

Зранку, 10-го квітня, у повній готовності громадськість та влада одночасно вийшли на більш ніж 15 локацій -  у межах міста, а ще дерева висаджували в області. Цього року до ініціативи приєднались п’ять громад - Широківська, Веселівська, Чернігівська, Кушугумська та Долинська, а також Мелітополь та Бердянськ.  На меті мали висадити більше 5 тисяч дерев, 1000 з них - висотою більш ніж 2,5 метри. Маємо гарну новину для нашої планети - це вдалося зробити силами небайдужих та активних!

Здоров’я - це важливо, тож кожен мав при собі усі необхідні захисні аксесуари, антисептики і звісно ж, на локаціях проводили температурний скринінг.

Навіть у ковідний рік, коли медицина - це наш пріоритет потрібно знаходити зусилля у собі для того, аби займатись озелененням міста. Ми зараз з урахуванням карантинних обмежень коригуємо всі розклади, локації та кількість людей, адже якщо будуть обмеження нам доведеться скоротити кількість людей на локаціях і зробити це вже як не масові висадження, а індивідуальні. Але все одно ми проведемо акцію, але вона пролонгується з 10 квітня до 22 квітня у зв'язку із цими карантинними нормами

Саме там відбулось урочисте підписання меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю з очільницею області Оленою Жук, координатором “Озеленення планети у Запорізькій області” Борисом Шестопаловим та Світланою Ванюхіною.

Варто відзначити, саме фонд “Соціальні ініціативи бізнесу” став співорганізатором ініціативи у Запорізькому регіоні, як і минулоріч.

Більше того, у цей нелегкий для всієї країни та планети рік, у Запоріжжі був закладений новий сквер, який стане повноцінною зоною відпочинку та прогулянок на території Козацького ліцею. До участі у перших висадках на території новоствореного скверу доєднався координатор “Озеленення планети - 2021” у Запорізькій області Борис Шестопалов:

Основна мета “Озеленення планети” - об’єднати людей. Задля озеленення своєї прибудинкової території, своєї вулиці, свого будинку. Ми повинні зрозуміти, що природа - не безкінечна, і що лише своїми руками ми можемо змінити світ навколо себе. Дуже хотілося б щоб це стало способом життя, модним трендом

Висаджували переважно клени, липи та таксодіуми. Останні ж, за традицією, вкоренили біля води, адже кипарисовики дуже полюбляють воду.

На території школи “Світанок” з'явилась кленова алея, яка затінить будь-який спекотний літній день та стане “зеленою”  гордістю закладу.

У парках ОТГ з’явились цілі “зелені” зони. І хоча вони ще зовсім молоді, у майбутньому вони стануть справжньою окрасою громад.

Наглядати та опікувати дерева почали вже з першого дня - полив, якість грунту та температурний режим - усе це життєво-необхідно для саджанців.

Наразі тривають точні підрахунки з точної кількості висаджених дерев, адже “Озеленення планети - 2021” у Запорізькій области триває до 22-го квітня.

Закликаємо до індивідуальних висаджень дерев.

Тобто до 22 квітня стати учасником «Озеленення планети» може кожен. Для цього потрібно :

Долучитись до “зеленої” статистики ви можете і через соцмережі, поділившись світлиною висадженого дерева з тегами: #Greening_of_the_Planet #ОзелененняУкраїни #ОзелененняПланети