У Запорізькому регіоні презентували масштабний проєкт «Ліси громади»

10 серпня у Запоріжжі презентували проєкт «Ліси громади», ініційований Благодійним Фондом «Соціальні ініціативи бізнесу» спільно з Запорізькою обласною радою та ДП «Запорізьке лісомисливське господарство». 40 тисяч сіянців сосни кримської висадять цієї осені на територіях декількох громад області. Першою до проєкту долучилася Широківська громада.

Невдовзі місцевість навколо промислового ставка у с. Малишівка Широківської громади зазеленіє саджанцями сосни кримської. Саме тут восени планують висадити першу партію дерев, які нині зростають у розпліднику Крутоярівського лісництва. Загалом тут, в рамках проєкту «Ліси громади» було висаджено 40 тисяч сіянців сосни кримської. І вже за два місяці вони будуть використані для реалізації місцевих і глобальних еко-ініціатив на території Запорізької області. Цей проєкт є вкрай важливим для Запорізького регіону, оскільки останнім часом гостро постала проблема відновлення місцевої екосистеми, зокрема лісів.

За словами директорки БФ «Соціальні ініціативи бізнесу» Світлани Ванюхіної, у місцевих громад є велика зацікавленість до висадження рослин та дерев на своїх територіях. Адже організація нових зелених зон сприятиме попередженню екологічних катастроф у майбутньому. І якраз цей проєкт засвідчує важливість консолідації зусиль бізнесу, громад і влади.

Також про свою участь в процес озеленення територій заявили Комишзорянська, Кушугумська, Чернігівська громади. Цікава деталь: у рамках реалізації ініціативи всі жителі громад зможуть прийти зі своїм інструментом під час висадження дерев і на обраній локації власноруч посадити своє дерево, при цьому БФ має можливість забезпечити всіх охочих необхідним інвентарем.

Натхненники проєкту кажуть: головне – слід розуміти, що у Запоріжжі навіть одне висаджене дерево може стати вагомим ресурсом в цій важкій та необхідній боротьбі за чисте повітря.

Як каже Дмитро Костюк, директор ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», існує величезна потреба збільшення лісистості нашого краю. У Запорізькій області нині найнижчий показник лісистості по країні – всього 4%. До того ж, хвойні насадження особливо страждають через важкі погодні умови і людський фактор – пожежі.

За словами координатора проєкту «Ліси громади» в Запорізькій області Бориса Шестопалова, Благодійний Фонд «Соціальні ініціативи бізнесу» профінансував частину висадки цих сіянців – було виділено більше 100 тисяч грн. Меценат сподівається, що висадження цих дерев допоможе призупинити наслідки глобального потепління, збільшення шкідливих викидів та майбутні екологічні катастрофи.

Суттєвий бонус для місцевого бізнесу, який долучиться до проєкту озеленення – разом ми отримаємо декілька додаткових кубометрів свіжого повітря в регіоні

Сіянці сосни кримської на території с. Малишівки Широківської громади будуть висаджені восени 2021 року.

У попередніх проєктах БФ «Соціальні ініціативи бізнесу» - «Озеленення країни» та «Озеленення планети» вже взяли участь громадяни 137 країн і цей показник потрапив до Книги рекордів Гінесса.