Зелене Запоріжжя. Стартував новий етап проєкту «Озеленення планети»

Один мільйон дерев = один мільйон людей! Під таким гаслом у Запоріжжі та області продовжується проєкт «Озеленення планети 2021». Вже 30 жовтня цього року у світі планується висадити один мільйон різноманітних дерев, тому організатори запрошують всіх охочих долучитися до масштабної та амбіційної еко-акції.

На думку засновників акції, проєкт масштабного озеленення на території Запорізької області дозволить розвинути екосвідомість людей, сформувати активну групу однодумців, яка не обмежується одним містом чи країною. Плани амбітні - озеленити території міст та громад - від парків до алей, і, як результат - створити нову сторінку «зеленого» успіху запоріжців. Адже для жителів регіону екологічна проблема є найважливішою. І саме зелені насадження зможуть значно поліпшити стан навколишнього середовища, повітря, водних ресурсів, рекреаційних зон тощо.

У реалізації проєкту одну з ключових ролей відіграє Благодійний фонд «Соціальні ініціативи бізнесу» на чолі зі Світланою Ванюхіною. За її словами, сподіватися на успіх в реалізації нового етапу проекту допомагає досвід – минулого року Фонд висадив 3500 дерев, висотою більше 2-х метрів, що означає майже стовідсотковий шанс їх вкорінення. В цілому, жителі Запорізького краю вже висадили більше 110000 дерев в рамках проєктів «Озеленення України» та «Озеленення планети».

Цього разу представники Фонду також беруть на себе організацію процесу озеленення, висадку саджанців, пошук волонтерів та вибір локацій. Ми хочемо, аби цей процес став для запоріжців постійним і у ньому щоразу брало участь якомога більше людей. Особливу подяку висловлюємо лісництвам краю, які з радістю відгукнулися на нашу ініціативу

Співзасновник БФ «Соціальні ініціативи бізнесу» та «HD – GROUP» Борис Шестопалов вважає, що реалізувати такий масштабний проєкт можна лише спільними зусиллями, тому зараз важливо зосередити увагу громадськості та ЗМІ навколо природоохоронної тематики:

Головною запорукою успіху є співпраця органів влади, лісництв, бізнесу, громад, депутатів Запорізької обласної ради, волонтерів, простих запоріжців. Ми раді, що активно залучаються навчальні заклади, інтернати, ліцеї, коледжі. Це - колективна історія успіху, вона сприятиме об’єднанню жителів регіону і розширенню його зелених просторів. Вона може згуртувати суспільство - бізнес, владу та активних однодумців. Відповідно, все це у майбутньому зможе залучити сюди інвестиції, про Запоріжжя говоритимуть, як про економічно привабливий регіон. А ми з свого боку допоможемо саджанцями тим громадам і навчальним закладам, як висловили бажання долучитися серед перших. І пропонуємо своєрідний челендж для інших великих компаній та підприємств – закласти іменну алею сіянців. Це – найкращий спосіб самовираження!

Голова Запорізької обласної ради Олена Жук впевнена, що укоренити любов до природи у серцях запоріжців, українців та жителів всієї планети – основні завдання проєкту. Це дійсно та мета, яка може об’єднати однодумців та, зрештою, зробити наш край успішним та екологічно благополучним.

Концентрація уваги на проблемах озеленення є вкрай важливою, бо спонукає до конкретних дій в справі недопущення глобального потепління на планеті. Ми дуже вдячні підприємцям регіону і особливо БФ «Соціальні ініціативи бізнесу» та «HD – GROUP» за таку потрібну і своєчасну ініціативу. Ініціатори акції із озеленення не просто пишуть «план на завтра». Вони мислять глобально і докладають зусилля для зміни свідомості людей. Висаджуючи тисячі дерев, ми забезпечуємо здорове майбутнє наших дітей. Таким чином ми зможемо підвищити згодом і туристичний імідж нашого регіону та країни в цілому.

Олена Жук додала, що запорізькі школи-інтернати та інші комунальні заклади і установи обласної ради готові надати майданчики для висадки дерев і кущів та закликала всіх, хто має можливість купити і висадити саджанці, долучатись до акції.

На важливості захисту зелених насаджень від вирубки наголосив депутат Запорізької обласної ради, голова постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Ігор Чумаченко.

Депутати, які входять до складу комісії, виїжджають на територію лісосмуг і контролюють ситуацію. Бо висадити дерева – мало. За ними потрібно і доглядати своєчасно, і берегти їх від вирубки та знищення. Адже це положення зараз не прописане чітко в законі – хто відповідає за збереження зелених насаджень. Так що це також у сфері нашої з вами спільної відповідальності.

За даними начальника ДП «Запорізьке обласне управління ЛМГ» Володимира Селюка, лісництва області активно долучилися до проекту озеленення і вже відвели 1 тисячу гектарів територій під насадження у рамках ініціативи «Ліси громади». Процес висадження дерев по всій області розпочався у жовтні цього року.

Організатори акції закликали всіх небайдужих запоріжців долучитися до процесу озеленення своїх території – адже писати «зелену» історію міста краще разом.